КЕРІВНИКИ ГУРТКІВ
На гуртках «Мистецтво живого слова» та «Театр мініатюр» вихованці навчаються декламувати, виразно читати поезію, гуморески, монологи з п’єс, байки, а також сценічної культури.
Вчаться акторському мистецтву
у творчому колі, де розвивається уява, взаємодопомога, логічні навички, а також впевненість, віра
у власні сили та самооцінка.
Гуртківців постійно залучають ведучими на концертах,
масових заходах тощо.
«ТеатрикТак» - театр дитячих посмішок. «ТеатрикТак» -
це усвідомлення власного «Я»
та можливість самовиразитись! «ТеатрикТак» допомагає зняти напруженість, подолати сумніви, повірити у власні можливості, а невгамовним і неорганізованим – навчитися витримки! «ТеатрикТак» - близький і зрозумілий дітям,
адже в його основі лежить ГРА!
На сьогоднішній день серед молоді великої популярності набуло вивчення іноземних мов, зокрема – англійської. Спеціальні курси, тренінги та репетитори з англійської мови – незмінні атрибути прогресивного суспільства. Через це усе частіше постає питання: а чи варто витрачати свої сили та час
на таке заняття?
Відповідь одна – так!
Заняття у гуртку англійської мови допомагають дітям розумно і цікаво проводити свій вільний час, пробуджують допитливість, любов до знань, розширюють кругозір та лінгвістичну базу
Мовлення, письмо, читання, соціальна адаптація – усе це невід’ємні складові розвитку дитини.
Школа раннього розвитку «Дошколярик» пропонує підготовчі заняття до школи за такими напрямами:
- логіко-математичний розвиток;
- мовний розвиток і грамота;
- розвиток креативного мислення;
- розвиток уваги та пам’яті.
Відвідуючи заняття, дитина старшого дошкільного віку отримує необхідні базові та корисні навички
для успішного навчання в школі.
Опанування народно-сценічного
та бального танцю вчить любити
і поважати народне мистецтво, сприяє проникненню дитини
в танцювальну культуру
інших народів.
Завдяки класичній хореографії виховується красива хореографічна лінія, що дає можливість виконання танцювальних рухів будь-якої складності.
На заняттях гуртків вокальної студії діти вчать нові пісні, відпрацьовують чистоту інтонації, техніку володіння вокалом, сценічну майстерність, вміння володіти мікрофоном, дикцію та виразність співу.
Метою фольклорного гуртка
є формування компетентностей особистості засобами фольклорної пісні, розвиток у вихованців музичного слуху, музичної пам’яті, чуття ритму, удосконалення виконавської майстерності відповідно до народної манери виконання.
Студія вокалу «Спалах» -
це навчання мистецтву вокалу,
у якій кожен має змогу оволодіти саме тим стилем співу, який йому до душі.
У студії дітки отримують не лише покращення вокальних навичок,
але й позитивні емоції та можливість відчути себе справжньою "зіркою"! Концерти, вокальні конкурси та фестивалі – все це формує яскраву, впевнену в собі та цілеспрямовану особистість.
На заняттях художньої студії вихованці реалізують свій творчий потенціал, розвивають асоціативно-образне та просторове мислення, уяву, фантазію, пам’ять та художній смак,
навчаються малювати.
Програма гуртка спрямована на художній розвиток
і включає в себе малюнок, живопис, прикладну діяльність. Діти навчаються основам образотворчого мистецтва в дружній атмосфері, яка сприяє підвищенню самооцінки кожного вихованця шляхом його самовираження в процесі творчої діяльності.
На гуртках юні майстри пізнають основи малюнку, живописні техніки, оволодіють прийомами роботи
з художніми засобами (графічним матеріалом, гуашевою та олійною фарбами, олівцями тощо).
На гуртку «Абетка шиття» здобувачі позашкільної освіти ознайомлюються з історією виникнення української народної іграшки, її особливостями та вчаться самостійно виготовляти іграшки-сувеніри за зразком.
На гуртку «Текстильний дизайн» гуртківці вчаться виготовляти вироби, виконані в декоративних
і утилітарних цілях як для інтер’єру, так і для прикрашання людини. Це художньо виконаний одяг, біжутерія, аксесуари тощо, які можуть стати родзинкою в одязі людини або інтер’єрі.
На гуртку «Конструювання та моделювання одягу» вихованці ознайомлюються з роботою модельєра, художника, дизайнера, швачки, кравця. Особлива увага на гуртку приділяється формуванню вміння гарно одягатись, моделювати викрійки за будь-яким складним ескізом, зокрема розробленим самостійно, розкроїти тканину для виробу та виготовити його. Крім того, метою гуртка є вивчення швейного обладнання здобувачами позашкільної освіти та оволодіння практичними навичками роботи на швейних машинах.
Гуртки "Стрічковий вернісаж" та "Оздоблення стрічкою" - дуже захоплююче і ефективне хоббі, але для успішної роботи потрібно знати кілька основних правил. Саме ці правила, хитрощі та поради допоможуть успішно освоїти цей вид рукоділля.
Діти навчаться відчувати матеріал, вміло його поєднувати, експериментувати, виготовляти цікаві та унікальні речі, маленькі шедеври, які можна показати рідним, подарувати друзям або оздобити свою кімнату.
На заняттях гуртків «Художня ліпка» та «Кераміка» вихованці вчаться працювати з різними видами матеріалів: солоним тістом, пластиліном, глиною, відтворювати в ліпленні основну форму предметів, дотримуватись під час ліплення пропорцій, гармонії, стилю, а також оволодівають знаннями про різні види та прийоми ліплення, завдяки чому активно розвивається творче мислення та фантазія.
На гуртку школярі мають можливість створювати власними руками вироби із доступних матеріалів для ліплення, виготовляти сувеніри та панно.
Залучення вихованців до активної праці розвиває почуття краси, образне мислення, спостережливість, зорову пам'ять, дрібну моторику, прищеплює любов до народної творчості, живопису.
Мета гуртка «Ековарта» – вивчення, збереження та захист довкілля, а також прищеплення здобувачам позашкільної освіти любові та бережливого ставлення
до нього; виховання екологічно свідомої особистості через організацію цікавої екологічної роботи, участь
у природоохоронних акціях та в процесі творчої роботи з природним матеріалом та вторинною сировиною, оскільки переробляючи та використовуючи в новій якості старі речі та предмети у дітей формується дбайливе ставлення до довкілля і бажання сприяти зменшенню забруднення навколишнього середовища.
Пап’є-маше – мистецтво для кожного! Цікаво, просто, дешево!!! На гуртку виготовляють іграшки, сувеніри, картини, маски та багато іншого.
На гуртку «Бісероплетіння» дітки вчаться виготовляти з бісеру квіти, дерева, брелоки, вишивати картини, оздоблювати бісерною вишивкою одяг та аксесуари.
А на гуртку «Веселий PomPon» - іграшки
з пряжі, підвіски до рюкзаків,
прикраси інтер’єру та ще багато цікавих речей.
Універсальність паперу важко переоцінити. Папір знаходить застосування майже в усіх областях діяльності людини. Творчість - не виключення.
Папір - дуже виразний
і піддатливий матеріал.
З нього можна створити цілий світ.
Існує багато видів паперової творчості.
На гуртках Щколи паперопластики
гуртківці вчаться конструювати об’ємні та напівоб’ємні форми,
з допомогою чого втілюють дитячі фантазії, виплескують емоції у надзвичайно красиві кольорові вироби з паперу, які можуть служити як окремі експонати, елементи оздоблення, прикраси, іграшки, сувеніри, а акож ознайомлюються з паперовою творчістю орігамі, яка може використовуватись у будь-якій сфері творчої діяльності людини.
На гуртку "Радіоелектронне конструювання"
вихованці знайомляться
з основами електрорадіотехніки
та електроніки, вчаться прийомам паяння та монтажу електронних схем, використовують комп'ютери для розробки креслень схем та друкованих плат.
На гуртку "Робототехніка"
діти вивчають основи програмування, зокрема на основі апаратної платформи Arduino та вчаться створювати свої вироби: роботи, прилади, іграшки, ігри та ін.
Мистецтво художньої обробки деревини
є найдавнішим видом декоративно-прикладного мистецтва, який не втратив своєї вагомості і в наш час.
На гуртках "Випилювання та випалювання"
і "Художня обробка деревини" вихованці вчаться різним технікам роботи з деревиною та виготовляють декоративні вироби з природного матеріалу (дерева, сосни, дуба) і фанери: шпаківні натуральні, декоративні; годівнички натуральні; підсвічники з елементами різьби; ящички для зберігання дрібних речей; полички; брелоки для ключів; рамочки для фото; підставки під телефон; декоративні літаки, кораблі, грибочки; рухомі іграшки та багато інших виробів.
На гуртках "Екскурсоводи" та "Дослідники краєзнавці" здобувачі позашкільної освіти вивчають історію рідного краю, культуру та побут українського Полісся, звичаї та обряди, досліджують пам’ятки природи та архітектурні пам’ятки міста Сарни.
На заняттях Школи панянок вихованці оволодівають знаннями, уміннями та навичками догляду за своєю зовнішністю та внутрішнім світом, а саме: доглядом за своїм тілом, мистецтвом нанесення повсякденного, сценічного макіяжу та гриму, основам виготовлення повсякденних та святкових зачісок, поведінки за столом, в гостях,
у громадських місцях тощо.
Загалом, заняття привчають
до самостійності, формують навички для майбутньої роботи в сфері б’юті-індустрії та в житті загалом.
Для покоління, що підростає, розвиток особистісних, пізнавальних, творчих, комунікативних, соціальних та інших компетентностей є запорукою успішної соціалізації і самореалізації в умовах сучасного суспільства, що динамічно змінюється. Мета гуртка "Пізнай себе" – поглиблене вивчення психології, формування компетентностей, необхідних для розвитку психологічної культури особистості й ефективної життєдіяльності.